Death Note Recenze

19. března 2012 v 16:38 | Kuro (黒)

Můj názor
Death Note je jedno z mých oblíbených anime, ale nedoporučuji ho slabším povahám.
Toto anime velmi hraje na nervy, pořád musíte myslet na to, jak to dopadne. Když k tomu přidáte ještě vysmátého Boha smrti a možná až moc chytrého středoškoláka, kterého chvilkově popadá šílenství a mladého, též trochu šíleného detektiva, vznikne pro mě dokonalá anime. Pokud jste na tom stejně jako já, (trochu blázen :D) tak vřele doporučuji.

°°Moje Hodnocení°°
10/10 - Moje třetí neljlepší Anime.

°°Pravidla Zápisníku smrti°°
~ Člověk, jehož jméno je zapsáno v zápisníku smrti, zemře.
~ Tak se nestane, pokud pisatel nevidí v duchu tvář dané osoby.
Tak je zajištěno že se lidem stejného jména nic nestane.
~ Do čtyřiceti sekund, je možné uvést příčinu smrti.
~ Pokud není příčina uvedena, osoba zemře na zástavu srdce.
~ Po napsání příčiny smrti se detaily musí uvést do 6 minut a 40 sekund.

Recenze


Jednou, jeden znuděný Bůh smrti, ztratil svůj poznámkový blog a jeden znuděný génius, ho našel.

Když Bůh smrti, Ryuk, z nudy schválně upustil svůj Zápisník smrti do lidského světa ani ve snu ho nenapadlo že to bude tak zábavné. Jeho zápisník našel mladý génius Light Yagami a tímto se jeho svět obrátil vzhůru nohama. Light si na počátku myslí, že je to jen pouhý vtip, a že nic takového nemůže fungovat ale poté, co to vyzkouší na vlastní kůži, dostane nápad, že se s pomocí onoho zápisníku,stane Bohem Nového Světa.

Light začíná uskutečňovat svůj plán pod přezdívkou Kira ( z anglického slova killer - zabiják), a to tak že začíná zabíjet zločince, jak ty ve vězení, tak ty co ještě nebyly odsouzeni ale je jasné že to udělali. Ale brzy se o nejasných vraždách začíná dozvídat policie a s ní i vrchní detektiv Sóčiro Yagami, Lightův otec.

Brzi začnou Ligtovi resp. Kirovi vraždy zajímat i světoznámého detektiva L. L dokázal během pár dní zjistit že Kira je z japonska, a že také dokáže zabíjet na dálku. Light v L vidí svého rivala a tak začíná plánovat jak se jej zbavit.

Poté přichází na scénu mladá modelka Misa Amane, která má též Zápisník smrti ale od Boha smrti, jménem Rem. Ale Misa má ještě k tomu oči Boha smrti a to znamená že dokáže vidět jméno a zbývající dobu života člověka, až na dalšího držitele zápisníku. Misa hodlá najít Kiru a spojit se s ním, a jakmile ho najde tak se do Lighta zamiluje. To je ale pro Lighta celkem dobré protože Misa má oči Boha smrti takže dokáže lehce zjistit jméno tajemného L.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
My jsme otaku. - My máme svůj svět. - Žijeme ve své realitě. - Uvažujeme logičtěji, jelikož anime nám ukázalo co se všechno v životě může stát. - Kdyby svět zanikl otaku přežijí. - Protože mají nezlomnou víru věřit, že jednou budou někým, kým se stát nemůžou.